Skip to content

60 Orion WaySewell, NJ 08080

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 1, 2003

Property Information

Block82.39
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1203

Building Details

Building Class17
DescriptionASTRO
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,612
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,800
29%
Improvement Value:$137,600
71%
Total Assessment$193,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,154+2.9%
2024$6,953+4.7%
2023$6,639+1.5%
2022$6,539+6.6%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$60,600
DeedBook 1493, Page 1057

Property Built

Built

Year Built: 1977