Skip to content

10 Tauras CtBlackwood, NJ 08012

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 4, 2015

Property Information

Block82.39
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1203

Building Details

Building Class17
DescriptionCHESTNUT
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,895
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,500
29%
Improvement Value:$151,600
71%
Total Assessment$212,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,846+2.9%
2024$7,625+4.7%
2023$7,281+1.5%
2022$7,171+6.6%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$42,639
DeedBook 1333, Page 927

Property Built

Built

Year Built: 1977