Skip to content

11 Gemini CtSewell, NJ 08080

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 1, 2014

Property Information

Block82.41
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1203

Building Details

Building Class17
DescriptionASTRO
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,612
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,100
31%
Improvement Value:$134,200
69%
Total Assessment$195,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,974+3.0%
2024$6,771+4.9%
2023$6,455+1.6%
2022$6,353+6.2%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$44,779
DeedBook 1344, Page 973

Property Built

Built

Year Built: 1977