Skip to content

184 Altair DrSewell, NJ 08080

Built 1977

Last Sale Price
$234,000
Last Sale Date
Dec 18, 2020

Property Information

Block82.43
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1203

Building Details

Building Class17
DescriptionASTRO
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,612
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,300
27%
Improvement Value:$146,100
73%
Total Assessment$200,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,413+2.9%
2024$7,204+4.7%
2023$6,880+1.5%
2022$6,776+3.8%
Property History

Property Sale

Sale
$234,000
Sq Ft1,612DeedBook 6413, Page 101Recorded1/28/2021

Property Sale

SaleMulti
$236,000
DeedBook 4175, Page 61

Property Sale

SaleMulti
$83,000
DeedBook 1591, Page 288

Property Built

Built

Year Built: 1977