Skip to content

5 Atlas CtSewell, NJ 08080

Built 1977

Last Sale Price
$45,343
Last Sale Date
Aug 17, 1977

Property Information

Block82.43
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1203

Building Details

Building Class17
DescriptionCHESTNUT
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,763
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,400
28%
Improvement Value:$158,600
72%
Total Assessment$219,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,101+2.9%
2024$7,873+4.7%
2023$7,518+1.5%
2022$7,404+5.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$45,343
DeedBook 1340, Page 292

Property Built

Built

Year Built: 1977