Skip to content

41 Jupiter DrSewell, NJ 08080

Built 1979

Last Sale Price
$340,000
Last Sale Date
Jun 21, 2024

Property Information

Block82.44
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1218

Building Details

Building Class17
DescriptionOAKWOOD
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,612
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,100
27%
Improvement Value:$150,200
73%
Total Assessment$205,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,594+2.9%
2024$7,381+4.7%
2023$7,048+1.5%
2022$6,941+7.8%
Property History

Property Sale

Sale
$340,000
Sq Ft1,612DeedBook 7027, Page 179Recorded6/27/2024

Property Sale

Sale
$55,600
DeedBook 1401, Page 42

Property Built

Built

Year Built: 1979