Skip to content

4 Lakeview LnSewell, NJ 08080

Built 1980

Last Sale Price
$68,500
Last Sale Date
Jan 22, 1981

Property Information

Block82.57
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1211

Building Details

Building Class17
DescriptionCLOVERWOOD
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,960
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,800
19%
Improvement Value:$225,000
81%
Total Assessment$277,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,276+2.9%
2024$9,987+4.7%
2023$9,537+9.9%
2022$8,679+0.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$68,500
DeedBook 1422, Page 399

Property Built

Built

Year Built: 1980