Skip to content

12 S Mars DrSewell, NJ 08080

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 26, 2022

Property Information

Block82.82
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1216

Building Details

Building Class17
DescriptionGREENBROOK
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage2,598
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,200
19%
Improvement Value:$236,000
81%
Total Assessment$291,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,771+2.9%
2024$10,469+4.7%
2023$9,997+1.5%
2022$9,845+7.1%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$159,000
DeedBook 2933, Page 109

Property Sale

SaleMulti
$86,475
DeedBook 1487, Page 45

Property Built

Built

Year Built: 1984