Skip to content

2 Pegasus WaySewell, NJ 08080

Built 1985

Last Sale Price
$86,900
Last Sale Date
Jul 31, 1985

Property Information

Block82.85
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1215

Building Details

Building Class17
DescriptionGREENBROOK
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,500
21%
Improvement Value:$230,700
79%
Total Assessment$290,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,735+2.9%
2024$10,433+4.7%
2023$9,963+1.5%
2022$9,812+7.9%
Property History

Property Sale

Sale
$86,900
DeedBook 1522, Page 168

Property Built

Built

Year Built: 1985