Skip to content

35 Mariner DrSewell, NJ 08080

Built 1985

Last Sale Price
$129,000
Last Sale Date
Oct 30, 1997

Property Information

Block82.88
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1216

Building Details

Building Class17
DescriptionWELLINGTON
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,200
26%
Improvement Value:$173,700
74%
Total Assessment$234,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,689+2.9%
2024$8,445+4.7%
2023$8,064+1.5%
2022$7,942+6.3%
Property History

Property Sale

Sale
$129,000
DeedBook 2819, Page 176

Property Sale

SaleMulti
$118,000
DeedBook 2102, Page 179

Property Sale

Sale
$96,000
DeedBook 1549, Page 908

Property Built

Built

Year Built: 1985