Skip to content

32 Mariner DrSewell, NJ 08080

Built 1982

Last Sale Price
$115,000
Last Sale Date
Feb 28, 1992

Property Information

Block82.89
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1216

Building Details

Building Class17
DescriptionHOLLY
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,700
23%
Improvement Value:$192,400
77%
Total Assessment$250,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,251+2.9%
2024$8,991+4.7%
2023$8,586+1.5%
2022$8,456+6.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$115,000
DeedBook 2177, Page 1

Property Sale

SaleMulti
$76,500
DeedBook 1475, Page 156

Property Built

Built

Year Built: 1982