Skip to content

3 Pluto DrSewell, NJ 08080

Built 1981

Last Sale Price
$77,900
Last Sale Date
Jun 30, 1981

Property Information

Block82.90
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1216

Building Details

Building Class17
DescriptionGREENBROOK
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,400
20%
Improvement Value:$226,100
80%
Total Assessment$283,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,487+2.9%
2024$10,192+4.7%
2023$9,733+1.5%
2022$9,585+7.7%
Property History

Property Sale

Sale
$77,900
DeedBook 1431, Page 179

Property Built

Built

Year Built: 1981