Skip to content

318 Aldeberan DrSewell, NJ 08080

Built 1982

Last Sale Price
$65,000
Last Sale Date
Jun 27, 1986

Property Information

Block82.92
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1212

Building Details

Building Class35
DescriptionNICKY I
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,600
22%
Improvement Value:$108,000
78%
Total Assessment$137,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,090+2.9%
2024$4,947+4.7%
2023$4,724+1.5%
2022$4,652+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$65,000
DeedBook 1548, Page 1049

Property Built

Built

Year Built: 1982