Skip to content

352 Aldeberan DrSewell, NJ 08080

Built 1983

Owner
---
Last Sale Price
$79,000
Last Sale Date
Mar 25, 2025

Property Information

Block82.92
Lot34
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1212

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,376
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$29,700
24%
Improvement Value:$92,200
76%
Total Assessment$121,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,509+2.9%
2024$4,382+4.7%
2023$4,185+1.5%
2022$4,121+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$79,000
Sq Ft1,376DeedBook 7149, Page 87

Property Sale

Sale
$215,000
Sq Ft1,376DeedBook 6678, Page 118Recorded5/11/2022

Property Sale

Sale
$115,000
DeedBook 4979, Page 173

Property Sale

Sale
$83,500
DeedBook 3090, Page 86

Property Sale

SaleMulti
$75,000
DeedBook 2561, Page 50

Property Sale

SaleMulti
$61,600
DeedBook 1559, Page 218

Property Built

Built

Year Built: 1983