Skip to content

21 Libra LnSewell, NJ 08080

Built 1982

Last Sale Price
$54,720
Last Sale Date
May 20, 1983

Property Information

Block82.94
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1212

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,500
29%
Improvement Value:$77,500
71%
Total Assessment$109,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,032+2.9%
2024$3,919+4.7%
2023$3,742+1.5%
2022$3,685-4.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$54,720
DeedBook 1468, Page 1171

Property Built

Built

Year Built: 1982