Skip to content

25 Libra LnSewell, NJ 08080

Built 1982

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 14, 2013

Property Information

Block82.94
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1212

Building Details

Building Class35
DescriptionSTENTON
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,800
26%
Improvement Value:$88,000
74%
Total Assessment$118,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,394+2.9%
2024$4,271+4.7%
2023$4,078+1.5%
2022$4,017-4.2%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$70,000
DeedBook 2363, Page 227

Property Sale

SaleMulti
$54,900
DeedBook 1553, Page 477

Property Built

Built

Year Built: 1982