Skip to content

432 Aldeberan DrSewell, NJ 08080

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 7, 2018

Property Information

Block82.95
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1212

Building Details

Building Class35
DescriptionMAPLE II
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,536
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,700
26%
Improvement Value:$86,000
74%
Total Assessment$116,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,317+2.9%
2024$4,195+4.7%
2023$4,006+1.5%
2022$3,946-5.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 4046, Page 199

Property Sale

Sale
$68,875
DeedBook 1660, Page 53

Property Built

Built

Year Built: 1987