Skip to content

2 Blake CtSewell, NJ 08080

Built 1998

Last Sale Price
$243,800
Last Sale Date
Nov 25, 1998

Property Information

Block82.96
Lot51
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1214

Building Details

Building Class17
DescriptionCROFTON
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage3,290
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,800
20%
Improvement Value:$313,100
80%
Total Assessment$392,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,533+2.9%
2024$14,125+17.0%
2023$12,077+1.5%
2022$11,894-2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$243,800
DeedBook 2942, Page 334

Property Built

Built

Year Built: 1998