Skip to content

205 Fish Pond RdSewell, NJ 08080

Built 2002

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 1, 2008

Property Information

Block82
Lot13.12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1211

Building Details

Building Class17
Description1S-F-1AG
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,100
17%
Improvement Value:$217,900
83%
Total Assessment$263,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,728+2.9%
2024$9,455+4.7%
2023$9,029+1.5%
2022$8,892-1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2002