Skip to content

2 Palomar RdSewell, NJ 08080

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 20, 2022

Property Information

Block83.03
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1201

Building Details

Building Class17
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage2,013
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,300
26%
Improvement Value:$151,900
74%
Total Assessment$206,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,627+2.9%
2024$7,413+4.7%
2023$7,079+1.5%
2022$6,972+6.7%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$128,000
DeedBook 1868, Page 126

Property Built

Built

Year Built: 1977