Skip to content

24 Palomar RdSewell, NJ 08080

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 26, 2021

Property Information

Block83.03
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1201

Building Details

Building Class17
DescriptionASH
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage2,452
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,000
21%
Improvement Value:$205,100
79%
Total Assessment$258,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,547+2.9%
2024$9,279+4.7%
2023$8,861+1.5%
2022$8,726+5.3%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$297,000
DeedBook 4515, Page 110

Property Sale

SaleMulti
$185,600
DeedBook 4304, Page 337

Property Sale

Sale
$62,000
DeedBook 1537, Page 186

Property Built

Built

Year Built: 1979