Skip to content

3 Halo AveSewell, NJ 08080

Built 1979

Last Sale Price
$43,990
Last Sale Date
Sep 28, 1977

Property Information

Block83.03
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1201

Building Details

Building Class17
DescriptionRANCH
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage---
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,300
29%
Improvement Value:$146,900
71%
Total Assessment$207,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,664+2.9%
2024$7,449+4.7%
2023$7,113+1.5%
2022$7,005+6.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979

Property Sale

SaleMulti
$43,990
DeedBook 1337, Page 184