Skip to content

26 Halo AveSewell, NJ 08080

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 7, 2021

Property Information

Block83.04
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1201

Building Details

Building Class17
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,895
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,800
29%
Improvement Value:$150,000
71%
Total Assessment$210,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,797+2.9%
2024$7,578+4.7%
2023$7,237+1.5%
2022$7,127+8.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$65,000
DeedBook 1411, Page 434

Property Built

Built

Year Built: 1978