Skip to content

6 Comet WaySewell, NJ 08080

Built 1980

Last Sale Price
$135,700
Last Sale Date
Sep 27, 1993

Property Information

Block83.09
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1219

Building Details

Building Class17
DescriptionDIPLOMAT
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage---
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,200
22%
Improvement Value:$194,900
78%
Total Assessment$251,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,288+2.9%
2024$9,027+4.7%
2023$8,620+1.5%
2022$8,490+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$135,700
DeedBook 2349, Page 314

Property Sale

SaleMulti
$130,000
DeedBook 2080, Page 9

Property Built

Built

Year Built: 1980