Skip to content

3 Comet WaySewell, NJ 08080

Built 1980

Last Sale Price
$114,000
Last Sale Date
Feb 27, 1987

Property Information

Block83.10
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1219

Building Details

Building Class17
DescriptionGREENBROOK
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage---
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,800
22%
Improvement Value:$194,700
78%
Total Assessment$250,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,266+2.9%
2024$9,005+4.7%
2023$8,600+1.5%
2022$8,469+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$114,000
DeedBook 1588, Page 113

Property Built

Built

Year Built: 1980