Skip to content

3 Spring Lake AveSewell, NJ 08080

Built 1978

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 6, 2025

Property Information

Block83.13
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1219

Building Details

Building Class17
DescriptionASH
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,450
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,800
29%
Improvement Value:$133,800
71%
Total Assessment$189,600

Sale
$1
DeedBook 7251, Page 105

Property Built

Built

Year Built: 1978