Skip to content

6 Lupus LnSewell, NJ 08080

Built 1978

Last Sale Price
$58,790
Last Sale Date
Apr 19, 1978

Property Information

Block83
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1201

Building Details

Building Class17
DescriptionDELANY
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage2,479
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,200
24%
Improvement Value:$181,900
76%
Total Assessment$238,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,557+3.0%
2024$8,310+4.9%
2023$7,924+1.6%
2022$7,800-4.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$58,790
DeedBook 1351, Page 89

Property Built

Built

Year Built: 1978