Skip to content

4 Dressage DrSewell, NJ 08080

Built 1993

Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Aug 12, 2009

Property Information

Block84.10
Lot19
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1302

Building Details

Building Class17
DescriptionCHESAPEAKE
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage---
Acreage0.66

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,000
21%
Improvement Value:$236,200
79%
Total Assessment$300,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,104+2.9%
2024$10,792+4.7%
2023$10,306+1.5%
2022$10,150-5.9%
Property History

Property Sale

Sale
$380,000
DeedBook 4683, Page 118

Property Sale

SaleMulti
$189,025
DeedBook 2317, Page 152

Property Built

Built

Year Built: 1993

Property Sale

SaleMulti
$70,000
DeedBook 2227, Page 26