Skip to content

2900 Glassboro Cross KeysGlassboro, NJ 08028

Industrial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 8, 2009

Property Information

Block84.14
Lot2.05
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1304

Building Details

Building Class---
DescriptionSTEEL BLDG
Dwellings---
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage15.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$966,500
21%
Improvement Value:$3,533,500
79%
Total Assessment$4,500,000

Sale
$1
DeedBook 4651, Page 47