Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
361 Pitman Downer RdSewell, NJ 08080
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 8, 2009
Property Information
Block84.14
Lot2.06
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1304
Building Details
Building Class---
DescriptionFENCE
Dwellings---
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage1.05
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$68,000
97%
Improvement Value:$2,100
3%
Total Assessment$70,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,593 | +2.9% |
| 2024 | $2,520 | +4.7% |
| 2023 | $2,407 | +1.2% |
| 2022 | $2,379 | +45.0% |
Property History
No events match the selected filters.