Skip to content

306 Fish Pond RdGlassboro, NJ 08028

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 22, 2066

Property Information

Block84.16
Lot1.08
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1303

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage1,080
Acreage1.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,600
36%
Improvement Value:$116,300
64%
Total Assessment$182,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,765+2.9%
2024$6,575+4.7%
2023$6,279+1.5%
2022$6,184-4.0%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 1117, Page 1090

Property Built

Built

Year Built: 1966