Skip to content

30 Westwood CirSewell, NJ 08080

Built 1979

Last Sale Price
$262,500
Last Sale Date
Jan 19, 2018

Property Information

Block85.01
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1307

Building Details

Building Class17
DescriptionPRINCETON
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,432
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,800
21%
Improvement Value:$206,800
79%
Total Assessment$261,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,677+2.9%
2024$9,405+4.7%
2023$8,981+1.5%
2022$8,845+1.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$262,500

From:

To:

Sq Ft2,432DeedBook 5815, Page 256Recorded2/9/2018

Property Sale

Sale
$107,000
DeedBook 1564, Page 256

Property Built

Built

Year Built: 1979