Skip to content

26 Jonathan DrSewell, NJ 08080

Built 1988

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 13, 2023

Property Information

Block85.10
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1314

Building Details

Building Class17
DescriptionESQUIRE II
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage2,924
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,100
17%
Improvement Value:$262,200
83%
Total Assessment$316,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,700+2.9%
2024$11,371+4.7%
2023$10,859+1.5%
2022$10,694+0.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$178,500
DeedBook 2482, Page 61

Property Sale

Sale
$153,887
DeedBook 1737, Page 201

Property Built

Built

Year Built: 1988