Skip to content

24 Jonathan DrSewell, NJ 08080

Built 1988

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 21, 2003

Property Information

Block85.10
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1312

Building Details

Building Class17
DescriptionANDOVER
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,800
18%
Improvement Value:$216,500
82%
Total Assessment$263,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,739+2.9%
2024$9,466+4.7%
2023$9,039+1.5%
2022$8,902+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$181,000
DeedBook 3230, Page 249

Property Sale

Sale
$140,711
DeedBook 1751, Page 274

Property Built

Built

Year Built: 1988