Skip to content

6 Jonathan DrSewell, NJ 08080

Built 1988

Last Sale Price
$131,203
Last Sale Date
Jan 26, 1988

Property Information

Block85.10
Lot22
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1312

Building Details

Building Class17
DescriptionESQUIRE
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,300
16%
Improvement Value:$270,800
84%
Total Assessment$323,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,951+2.9%
2024$11,615+4.7%
2023$11,092+1.5%
2022$10,924-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$131,203
DeedBook 1703, Page 265

Property Built

Built

Year Built: 1988