Skip to content

2305 Thistledown CtSewell, NJ 08080

Built 1989

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 17, 2002

Property Information

Block85.15
Lot12
QualifierC2305
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1309

Building Details

Building Class37
DescriptionHASTINGS
Dwellings1
ZoningH
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,000
28%
Improvement Value:$90,500
72%
Total Assessment$125,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,642+2.9%
2024$4,512+4.7%
2023$4,308+1.5%
2022$4,243+4.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$70,000
DeedBook 2070, Page 196

Property Built

Built

Year Built: 1989