Skip to content

4 Wendee WaySewell, NJ 08080

Built 1993

Last Sale Price
$259,900
Last Sale Date
Jun 29, 2016

Property Information

Block85.19
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1310

Building Details

Building Class17
DescriptionALBANY
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage2,089
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,500
19%
Improvement Value:$214,600
81%
Total Assessment$266,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,843+2.9%
2024$9,566+4.7%
2023$9,135+1.5%
2022$8,997-1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$259,900

From:

To:

Sq Ft2,089DeedBook 5494, Page 239Recorded7/8/2016

Property Sale

Sale
$167,500
DeedBook 2379, Page 66

Property Built

Built

Year Built: 1993