Skip to content

66 Haddock DrSewell, NJ 08080

Built 2000

Owner
---
Last Sale Price
$600,000
Last Sale Date
Dec 12, 2025

Property Information

Block85.23
Lot37
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1305

Building Details

Building Class17
DescriptionLEXINGTON
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage2,668
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,100
20%
Improvement Value:$255,000
80%
Total Assessment$320,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,841+2.9%
2024$11,508+4.7%
2023$10,989+1.5%
2022$10,823-0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$600,000
Sq Ft2,668DeedBook 7293, Page 56Recorded1/16/2026

Property Sale

Sale
$55,000
Sq Ft2,668DeedBook 6090, Page 266Recorded5/25/2019

Property Sale

Sale
$55,000

From:

To:

Sq Ft2,668DeedBook 5741, Page 173Recorded10/2/2017

Property Sale

SaleMulti
$207,715
DeedBook 3137, Page 134

Property Built

Built

Year Built: 2000