Skip to content

74 Haddock DrSewell, NJ 08080

Built 2000

Last Sale Price
$232,585
Last Sale Date
Jun 20, 2000

Property Information

Block85.23
Lot41
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1305

Building Details

Building Class17
DescriptionEMBASSY GRAND
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage---
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,100
21%
Improvement Value:$249,600
79%
Total Assessment$314,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,641+2.9%
2024$11,313+4.7%
2023$10,804+1.5%
2022$10,640-4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$232,585
DeedBook 3134, Page 255

Property Built

Built

Year Built: 2000