Skip to content

52 Maple Leaf CirSewell, NJ 08080

Built 2000

Last Sale Price
$134,380
Last Sale Date
Jun 30, 2000

Property Information

Block85.27
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1308

Building Details

Building Class17
DescriptionSARATOGA
Dwellings1
ZoningSSF
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,900
23%
Improvement Value:$146,900
77%
Total Assessment$190,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,058+2.9%
2024$6,859+4.7%
2023$6,550+1.5%
2022$6,451+6.8%
Property History

Property Sale

Sale
$134,380
DeedBook 3133, Page 73

Property Built

Built

Year Built: 2000

Property Sale

SaleMulti
$1,155,000
DeedBook 2958, Page 188