Skip to content

76 Maple Leaf CirSewell, NJ 08080

Built 2000

Last Sale Price
$153,007
Last Sale Date
Jun 15, 2000

Property Information

Block85.27
Lot38
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1308

Building Details

Building Class17
DescriptionBRANDYWINE
Dwellings1
ZoningSSF
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,700
23%
Improvement Value:$144,900
77%
Total Assessment$188,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,726+3.0%
2024$6,530+4.9%
2023$6,225+1.6%
2022$6,127+17.8%
Property History

Property Sale

Sale
$153,007
DeedBook 3126, Page 290

Property Built

Built

Year Built: 2000

Property Sale

SaleMulti
$1,155,000
DeedBook 2958, Page 188