Skip to content

21 Jacqueline PlSewell, NJ 08080

Built 1999

Owner
---
Last Sale Price
$722,500
Last Sale Date
Oct 25, 2024

Property Information

Block86.03
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page14

Building Details

Building Class17
DescriptionSTONELEIGH
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage3,513
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$106,700
25%
Improvement Value:$320,000
75%
Total Assessment$426,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,784+2.9%
2024$15,340+4.7%
2023$14,649+1.5%
2022$14,427+3.8%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$722,500
Sq Ft3,513DeedBook 7086, Page 6Recorded10/31/2024

Property Sale

Sale
$412,500

From:

To:

Sq Ft3,513DeedBook 5795, Page 1Recorded12/29/2017

Property Sale

SaleMulti
$302,180
DeedBook 3064, Page 273

Property Built

Built

Year Built: 1999