Skip to content

2 Eton DrSewell, NJ 08080

Built 2002

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 12, 2023

Property Information

Block86.08
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page14

Building Details

Building Class17
DescriptionGREENBRIAR
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage3,745
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,400
22%
Improvement Value:$360,900
78%
Total Assessment$460,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,027+2.9%
2024$16,548+4.7%
2023$15,802+1.5%
2022$15,563-4.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$460,000

From:

To:

Sq Ft3,836DeedBook 5746, Page 11Recorded10/6/2017

Property Sale

Sale
$500,000
DeedBook 4727, Page 278

Property Sale

SaleMulti
$374,275
DeedBook 3471, Page 14

Property Built

Built

Year Built: 2002