Skip to content

4 Eton DrSewell, NJ 08080

Built 2003

Last Sale Price
$518,500
Last Sale Date
Sep 9, 2009

Property Information

Block86.08
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page14

Building Details

Building Class17
DescriptionGREENBRIAR
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage---
Acreage0.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,900
23%
Improvement Value:$345,400
77%
Total Assessment$448,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,583+2.9%
2024$16,116+4.7%
2023$15,390+1.5%
2022$15,157-4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$518,500
DeedBook 4696, Page 27

Property Sale

SaleMulti
$396,835
DeedBook 3542, Page 337

Property Built

Built

Year Built: 2003