Skip to content

24 Dorothy DrSewell, NJ 08080

Built 1999

Last Sale Price
$255,800
Last Sale Date
Sep 30, 1999

Property Information

Block86.11
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page14

Building Details

Building Class17
DescriptionCROFTON
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage---
Acreage0.76

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$104,000
26%
Improvement Value:$302,600
74%
Total Assessment$406,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,040+2.9%
2024$14,617+4.7%
2023$13,959+1.5%
2022$13,747+5.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$255,800
DeedBook 3041, Page 162

Property Built

Built

Year Built: 1999