Skip to content

378 Fries Mill RdSewell, NJ 08080

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 12, 2022

Property Information

Block86.15
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page14

Building Details

Building Class---
DescriptionMANOR CARE
Dwellings---
ZoningR
Sq Footage---
Acreage12.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,200,000
20%
Improvement Value:$4,735,700
80%
Total Assessment$5,935,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$219,562+2.9%
2024$213,388+4.7%
2023$203,773+1.5%
2022$200,686+1.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$950,000
DeedBook 4435, Page 325