Skip to content

272 Hurffville CrosskeysSewell, NJ 08080

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Apr 18, 2024

Property Information

Block86
Lot1.03
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page14

Building Details

Building Class---
DescriptionPRODUCE STAND
Dwellings---
ZoningCI
Sq Footage---
Acreage2.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$439,100
72%
Improvement Value:$169,900
28%
Total Assessment$609,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$22,527+2.9%
2024$21,894+4.7%
2023$20,907+1.5%
2022$20,590+5.5%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 6978, Page 235Recorded3/4/2024

Property Sale

SaleMulti
$96,000
DeedBook 2620, Page 218

Property Sale

Sale
$265,000
DeedBook 1971, Page 233