Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
115 Tuckahoe RdSewell, NJ 08080
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 25, 2001
Property Information
Block87.01
Lot2.03
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1501
Building Details
Building Class---
Description2SF
Dwellings---
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage1.23
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$187,500
73%
Improvement Value:$70,500
27%
Total Assessment$258,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $9,543 | +2.9% |
| 2024 | $9,275 | +4.7% |
| 2023 | $8,857 | +1.5% |
| 2022 | $8,723 | -12.2% |
Property History
No events match the selected filters.