Skip to content

130 Tuckahoe RdSewell, NJ 08080

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 3, 2008

Property Information

Block89
Lot15.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage0.96

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,700
15%
Improvement Value:$264,800
85%
Total Assessment$311,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,522+2.9%
2024$11,198+4.7%
2023$10,694+1.5%
2022$10,532-1.7%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$125,000
DeedBook 4422, Page 40

Property Sale

SaleMulti
$63,000
DeedBook 1555, Page 738

Property Built

Built

Year Built: 1965