Skip to content

104 Tuckahoe RdSewell, NJ 08080

Commercial

Last Sale Price
$80,000
Last Sale Date
Nov 27, 2013

Property Information

Block89
Lot2.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings---
ZoningNC
Sq Footage2,472
Acreage0.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,400
73%
Improvement Value:$29,600
27%
Total Assessment$108,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,995+2.9%
2024$3,883+4.7%
2023$3,708+1.5%
2022$3,651-23.1%
Property History

Property Sale

Sale
$80,000

From:

To:

Sq Ft2,472DeedBook 5159, Page 203Recorded1/29/2014

Property Sale

Sale
$70,000
DeedBook 4162, Page 199